Różne formy wdmuchiwania wełny i celulozy pojawiają się na rynku budowlanym. Natomiast dobrze jest przekonać się, które z nich okazują się najskuteczniejsze. Na pewno wsparcie w tym temacie zapewnia nam firma specjalizująca się we wdmuchiwania celulozy. Jedną z nich jest firma Daniel Borowiec Wdmuchiwanie Docieplen i Izolacji Termicznych, która w tej dziedzinie wysila się już od kilku dobrych lat. Posiada nie tylko nowoczesny sprzęt X-floc, odpowiedni materiał (thermofloc, isofloc, czyli wełna mineralna i celuloza), ale również grono najlepszych pracowników. Jakie rodzaje wdmuchiwania celulozy ona wykorzystuje?

Wdmuchiwanie celulozy w zamknięte przegrody

Ten rodzaj wdmuchiwania cieszy się największą popularnością. Pozwala wypełnienie wszelkich szczelin, które pojawiają się w danym budynku. Polecany do wypełnienia takich braków w skosach podaszach i ścianach działowych.
– docieplenie ścian polega na zastosowaniu gęstości około 45 kilogramów na metr sześcienny
– docieplenie przegród dachowych jest możliwe z zastosowanie gęstości zasypowej 40 kilogramów na metr sześcienny

Wdmuchiwanie wełny mineralnej otwarte

wdmuchiwanie wełny mineralnej otwarte firmy daniel borowiec docieplenia metodą wdmuchiwania

Szczególnie wykorzystywany na stropodachach, powierzchniach płaskich, w celu zapewnienia skutecznej gęstości zasypowej 25 kilogramów na metr sześcienny. Wdmuchiwanie granulatu polega tutaj na wykorzystaniu maszyny x-floc i specjalnych rur, które pozwalają na transport celulozy czy wełny mineralnej. Materiały te posiadają inne właściwości termiczne i dźwiękoizolacyjne, więc klienci zawsze mogą ustalić, czego by oczekiwali.

Wdmuchiwanie celulozy / wełny na mokro

To docieplenie metodą wdmuchiwania poprzez zastosowanie dysz natryskowych oraz wody. Czasami stosuje się jeszcze specjalny klej. Polecana jest ta forma ocieplenia na łuki kopuł w kościołach, ściany i stropy domów szkieletowych z drewna.

Reklamy