Z pewnością niejednokrotnie słyszeli Państwo na temat tego, że firmy budowlane nie zatrudniają pracowników legalnie. Należy przez to rozumieć fakt, że pracujemy bez jakichkolwiek umów. Takie działanie jest z całą pewnością szalenie ryzykowne. Przyznać to powinni dosłownie wszyscy. Tak w żaden sposób nie czyni firma „Izolacje Wdmuchiwane i Ocieplenie Celulozą Daniel Borowiec”, w której to wszyscy pracownicy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. W ten sposób właściciel szanuje swoich wszystkich pracowników.

Złe zasady firm budowlanych

Odpowiednie podejście firmy gwarantujących docieplanie metodą wdmuchiwania i ocieplenie celulozą

Z jednej strony udajemy, że nie mamy pracy a z drugiej podczas pracy może nam się coś stać (ktoś może powiedzieć, że nie dotyczy to każdej pracy, ale w przypadku firm budowlanych ryzyko jak najbardziej istnieje, zgodzić się z tym powinni wszyscy). Co się wtedy dzieje?

Najkrócej rzecz ujmując poszkodowany pracownik ma problem, bo w żadnym wypadku nie można powiedzieć o wypadku podczas pracy (firma budowlana nie zatrudniła pracownika). Tak nie jest, ponieważ Naturalnie, wszyscy mamy doskonałą świadomość tego, że z czegoś trzeba żyć. Takie są smutne realia w naszym życiu. Można powiedzieć, że tak było, jest i będzie. Osobiście bardzo irytuje mnie stwierdzenie mówiące o tym, że pieniądze szczęścia nie dają. Dzięki temu łatwiej jest zatrudnić nowych pracowników na wdmuchiwanie izolacji, którzy będą ją realizować na wysokim poziomie.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale jak żyć bez pieniędzy? Dotychczas nikt nie znalazł odpowiedzi na to pytanie i nie wydaje się, aby w tym względzie miało dojść do jakiejś zmiany. Być może nie wierzę w ludzi, ale pod żadnym pozorem nie zamierzam zmieniać swojego zdania. Jeśli w ten sposób kogoś urażam to nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie przeprosić. Warto też powiedzieć, że tekst nie ma za zadania zmuszać Państwa do jakichś konkretnych działań. Każda osoba decyduje za siebie i ponosi później konsekwencje podejmowanych działań. Rozumiecie, co mam na myśli? Wierzę, że rozumiecie.

W jakiej sytuacji są pracownicy firm budowlanych?

sytuacja pracowników firm realizujących wdmuchiwanie izolacji termicznych i ocieplenia celulozą

Można jeszcze dodać, że ludzie niejednokrotnie nie mają świadomości tego jak przedstawiają się konsekwencje. Jeśli nie ma świadomości odnośnie tego jak przedstawiają się konsekwencje to nie można powiedzieć o tym, że podjęty został całkowicie świadomy wybór. W zasadzie na tym rola tekstu zostaje całkowicie zakończona. Teraz wszystko jest tylko i wyłącznie w Waszych rękach. Nie pozostaje nic innego jak życzyć Państwu powodzenia w podejmowaniu decyzji. W każdej sprawie szczęście jest jak najbardziej potrzebne (tutaj to w zasadzie można powiedzieć, że szczęście jest szalenie potrzebne).

Pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają. Już dosłownie na sam koniec odnieśmy się może jeszcze do opinii innych. Tak się składa, że o opinii innych nie było jeszcze ani słowa. Nie można powiedzieć, że jest to jakaś złota metoda, ale wielokrotnie okazało się, iż skuteczność jest naprawdę godna podziwu. Niemniej, tak jak już było mówione, nikt tutaj nikogo o niczego nie zmusza (każda osoba podejmuje decyzje za siebie).

Podsumowanie: Na szczęście nie wszędzie tak jest, a przykładem okazuje się firma z Unisławia, na ul. Ogrodowej 1, gdzie Pan Daniel Borowiec zatrudnia wszystkich pracowników na podstawie umów pracy, gwarantując im odpowiednie wynagrodzenie za wdmuchiwanie celulozy, składki emerytalne, a zarazem ubezpieczenie zdrowotne 🙂

Reklamy